Studenci uczelni często kojarzą przerwę zimową z okresem świątecznym, rozkoszując się domowymi posiłkami mamy, popasając na wielu przystawkach i pakując nasze talerze zapiekankami. Jednak nadal ważne jest, aby postawić swoje zdrowie na pierwszym miejscu w tym sezonie zimowym. Zamiast sięgać po ajerkoniak, skorzystaj z poniższych prostych wskazówek, aby zdrowo się odżywiać tej zimy:

  1. Planuj i przygotowuj posiłki: Jest to łatwy sposób na zorganizowanie swojego harmonogramu jedzenia i upewnienie się, że jedzenie, które jesz, jest odżywcze i kontrolowane porcjami. Wykorzystaj ten czas, aby przygotować dodatkowe posiłki i zamrozić je na czas powrotu do szkoły lub pracy.
  2. Sięgnij po produkty: Niezależnie od tego, czy są to persymony, granaty czy krwawe pomarańcze, dostępnych jest mnóstwo zimowych produktów w sezonie! Postaraj się jeść co najmniej 5 porcji produktów sezonowych (owoców lub warzyw) dziennie.
  3. Crudité na wędlinie: Kiedy jesteś na tej świątecznej imprezie, napełnij się warzywami przed innymi opcjami. Warzywa zawierają błonnik, który napełnia Cię, sprawiając, że masz mniejszą ochotę na niezdrowe jedzenie.
  4. Pij więcej wody: Wypij szklankę wody przed każdym posiłkiem. Dodatkowe nawodnienie nie tylko sprawi, że poczujesz się bardziej energiczny, ale także zapobiegnie przejedzeniu!

Powyższe wskazówki z pewnością pomogą Ci zdrowo się odżywiać tej zimy. Pamiętaj jednak, że możesz z nich korzystać o każdej porze roku!