Jeśli każda dieta jest dla ciebie kłopotliwa a ochota na słodycze nie mija to warto się przekonać o tym, że nie trzeba ze wszystkiego co smaczne rezygnować, by mieć dobrą figurę. Warto wiedzieć po co można sięgnąć na podwieczorek w przypadku diety. Co robić, by nie tracić efektów prowadzonej diety. Jednocześnie warto wiedzieć co jeść, by wszystko było smaczne i niskokaloryczne.

Niezależnie jaką dietę będzie się stosować to na pewno od czasu do czasu pojawia się także ochota na jakąś przekąskę między posiłkami albo na coś słodkiego. Nie martw się bez powodu. Lepiej coś drobnego zjeść na drugie śniadanie czy na podwieczorek, by nieco zatrzymać apetyty, niż potem na kolejny posiłek rzucić się tak, że zje się bez opamiętania. Co więc przy odchudzaniu jeść na podwieczorek? Warto wybrać kilka opcji, mieć coś zamiennego i jednocześnie wiedzieć co będzie faktycznie w tym trudnym okresie odchudzenia bezpieczne.

Co jeść na podwieczorek? Porady dla osób zagrożonych cukrzycą

Jeśli ktoś musi dbać o stabilny poziom cukru we krwi to można zdecydować się na trzy sensowne propozycje, które będzie można wykorzystać w trakcie diety jako sposób na podwieczorek. Te propozycje pozwalają uniknąć sytuacji, w której dojdzie do wahań cukru, a co za tym idzie nie będzie napadów głodu, a więc nie będzie obaw o to, że nagle sięgnie się po słodycze.

Podwieczorek białkowy – taka opcja będzie odpowiada dla tych, którzy mają duże wahania cukru we krwi. Białkowy podwieczorek będzie zapewniał uczucie sytości, ale także będzie zmniejszał ochotę na dodatkowe porcje słodkiego. Zwykłe posiłki typowo białkowe mają także niski poziom IG, dzięki czemu nie będzie nagłego wyrzutu insuliny.

Podwieczorek warzywny – większość warzyw ma niskie IG szczególnie spożywane na surowo.Co więc jeść, by było i zdrowo i smacznie? Można postawić na humus albo surowe warzywa takie jak ogórek, seler naciowy, papryka czy marchewka.

Podwieczorek owocowy – to propozycja dla tych, którzy mają problem z wahaniami cukru, ale mogą sobie pozwolić na owoce. Takimi w pełni bezpiecznymi owocami będą jabłka oraz grejpfruty. Oba mają niski poziom IG. Szczególnie jabłka będzie można jeść w dużych ilościach między posiłkami. Co z owoców na podwieczorek? Wszelkie jeżyny, truskawki, gruszki będą tutaj dobrą propozycją.

Co jeść na podwieczorek? Praktyczne porady dla osób zdrowych

Jeśli chodzi o osoby zdrowe, jeśli mają ochtoę na coś słodkiego na podwieczorek to warto się zdecydować na coś co będzie fajnie się sprawdzać. Nie trzeba się męczyć z jogurtem i otrębami. Natomiast też nie będzie trzeba sięgać po słodycze.

U takich osób dobre będą owoce, niewielka ilość sałatki owocowej na pewno będzie bezpieczna. Można przygotować także koktajl albo wycisnąć sok.

Tosty francuskie – To bardzo proste i smaczne danie. Jajko roztrzepiemy na talerzyku, dodajemy sól i pieprz, słodką poprawkę. W jajku maczamy kawałek chleba i smażymy na patelni z obu stron. Czekamy aż uda się uzyskać złotawy kolor. Można do tego dodać również ser, pomidora, warzywa inne.

Budyń czekoladowy – Samodzielnie możemy przygotować sobie smaczny budyń czekoladowy. Prosty przepis pozwoli na przygotowanie smacznego podwieczorku. Po spróbowaniu takiego budyniu nie będzie się chciało wracać do tych sklepowych.

Mamy więc takie propozycje, dzięki którym faktycznie na diecie możemy mieć smaczny podwieczorek, który nie będzie szczególnie kaloryczny, bezpieczny w trakcie odchudzania a jednocześnie będzie to również propozycja smaczna, a to przy podwieczorku będzie ważne.