Planujesz przejść na dietę ślubną w miesiącach poprzedzających twój wielki dzień? Istnieją tony planów diety weselnej tam, ale oto kilka wskazówek do rozważenia, zanim zaczniesz.

Miesiące poprzedzające ślub to okres pełen radości i emocji. Często jednak towarzyszy temu niepokój związany z koniecznością osiągnięcia miliona i jednej rzeczy przed wielkim dniem.

Dla niektórych z Was może to oznaczać osiągnięcie idealnej sylwetki, która będzie najlepiej wyglądać podczas schodzenia do ołtarza.

Niestety, natknąłem się na o jedną za dużo panny młodej, która sabotuje swoje własne cele odchudzania. Niektóre z nich stosują restrykcyjne diety weselne, podczas gdy inne prowadzą się na skraj codziennych ćwiczeń.

Dlatego przygotowałem dla Was tę listę rzeczy, które powinniście i nie powinniście robić w zakresie diety (i trochę ćwiczeń) przed ślubem.

1. Nie zaczynaj szalonej diety weselnej bez i z niskim karbem.
To chyba "dieta weselna" numer jeden. Węglowodany dostarczają nam cukru, który jest pierwszym źródłem paliwa wykorzystywanego przez nasz organizm do produkcji energii. Wykazano, że diety o niskiej zawartości węglowodanów lub ich braku prowadzą do wahań nastroju, rozdrażnienia i zmęczenia. To są ostatnie rzeczy, z którymi chcesz mieć do czynienia podczas przygotowań do ślubu.

Dieta pudełkowa Poznań

Ponadto, ponieważ węglowodany w naszym organizmie są przechowywane z wodą, po wycięciu węglowodanów z diety, wiele z początkowej wagi utracone jest rzeczywiście waga wody.

unikać niskich lub żadnych diet weselnych karbowych
Jeśli nie jesteś osobą o bardzo silnej woli, istnieje tendencja do łaknienia wysokiej zawartości węglowodanów, wysokokalorycznej żywności po kilku dniach (lub tygodniach, jeśli zrobisz to tak daleko) bez węglowodanów. Ponieważ te pokarmy są smaczne, łatwo się je przejadać po zaprzestaniu diety. Co więcej, ponieważ są one gęste energetycznie, kalorie, które wcześniej żmudnie wycinałeś, szybko się znowu kumulują. Zanim się obejrzysz, są szanse, że zostaniesz przywrócony do kwadratu pierwszego, nawet jeśli początkowo schudłeś.

Jeśli cokolwiek, celem powinna być utrata masy tłuszczu i tonu przed ślubem. Samo cięcie węglowodanów nie pomoże ci tego osiągnąć.

2. Nie wolno spożywać żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru.
Zamiast iść na run-of-the-mill diety ślubnej, można zrobić lepiej koncentrując się na konkretnych rodzajów żywności.

Tłuszcz jest najbardziej gęstym energetycznie składnikiem odżywczym, podczas gdy cukier dostarcza Ci energii oferując wiele innych składników odżywczych - tak zwanych pustych kalorii.

unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczu lub cukru
Te pokarmy (pomyśl: podwójna muffinka z chipsami czekoladowymi, jedna garść chipsów ziemniaczanych i 2 ciasteczka Oreo; 364 kalorie, 150 kalorii i 140 kalorii odpowiednio) mogą spowodować, że będziesz spożywać więcej kalorii niż myślisz.

Dzieje się tak dlatego, że kalorie są tak gęsto zapakowane w małej objętości i częściej niż nie, zużywają Państwo więcej niż wymienione ilości.

Ale my jesteśmy tylko ludźmi, a czasem uderzają w nas pragnienia, więc nie czujesz, że musisz ich całkowicie unikać. Raczej, jeśli zdecydujesz się na takie jedzenie, ogranicz się do podania tylko raz na jakiś czas.

Ponadto, praktyka świadomego jedzenia, aby zmaksymalizować przyjemność za każdym razem, gdy zatapiasz zęby w tych pokarmów.

3. Nie poddawaj się stresującemu jedzeniu
W tym okresie poprzedzającym wesele, każdego dnia jest coś do zrobienia. Wiem, po tym jak ostatnio sam tego doświadczyłem.

Planowanie miejsca wesela, gdzie kupić obrączki, wynająć lub kupić suknię, gdzie ją zdobyć, dekoracje ślubne, scenariusze emcee, fotograf ślubny/videographer, solenizant, rzeczywisty dzień wyczerpany i wiele innych. Lista ta nigdy się nie kończy i w każdym punkcie, podpunkty i zadania rosną.

Najgorszą rzeczą na każdej diecie, nie mówiąc już o diecie weselnej, jest poddanie się stresowemu jedzeniu.

Niestety, staje się to podświadomie częścią diety weselnej niektórych panny młodej. Nie tylko jesz więcej niż musisz, ale też czujesz się z tego powodu gorzej.

nie pozwól, aby jedzenie na stres stało się częścią twojej weselnej diety.
Kiedy poczujesz się zestresowany, weź głęboki oddech, zadzwoń do przyjaciela lub siostry, aby odbić pomysły i zapisz problem, który masz pod ręką, wraz z potencjalnymi rozwiązaniami. Proces ten pomaga uczynić problem bardziej namacalnym i mniej strasznym.

Kiedy siadasz do posiłku, nie zwlekaj z tym, bo myślisz, że na to zasługujesz (mimo że prawdopodobnie na to zasługujesz).

Zamiast tego, poświęć chwilę na delektowanie się jedzeniem i upewnij się, że jesz uważnie. Zaufaj mi, docenisz ten czas, kiedy wyjdziesz cieszyć się posiłkiem, a po nim poczujesz się o wiele lepiej.

4. Nie pij za dużo alkoholu
Okres po zaręczynach jest zdecydowanie okresem świętowania.

Pamiętam, kiedy zacząłem opowiadać wszystkim moim grupom rodzinnym i przyjaciołom o moim wielkim dniu. Reakcje i radość każdej osoby były naprawdę wyjątkowe i niezapomniane.

W ludzkiej naturze leży świętowanie dobrych wieści, że okres po zaręczynach był wypełniony wstrząśniętymi koktajlami i pustymi butelkami wina.

alkohol nie powinien być częścią diety weselnej.
Alkohol może być łatwy w kubkach smakowych, ale w nadmiarze na pewno nie jest przyjazny dla talii i zdrowia. Są one bogate w kalorie, a gdy podaje się je z słodzoną armaturą, mogą stać się szczególnie gęste energetycznie.

Jeśli serwujesz porcję lub dwie przy rzadkich okazjach, to sprawiedliwe, ale jeśli nie możesz mi powiedzieć, ile wypiłeś... to chyba za dużo.

Ponadto, spożywanie alkoholu wywołuje głód i zachcianki, zwykle w przypadku ciężkich posiłków, obciążonych tłuszczem i solą. Aby z tym walczyć, należy pić powoli i utrzymywać dobre nawodnienie z wodą pomiędzy drinkami.

5. Nie pomijajcie posiłków w ramach diety weselnej
Pomijanie posiłków może wydawać się najlepszym sposobem na odcięcie kalorii, gdy w rzeczywistości są one najgorsze.

Pomijanie posiłków zwiększa poziom głodu, zwłaszcza przed następnym posiłkiem. Zwiększają one apetyt na jedzenie, a także zwiększają szanse na wybór wyższej kaloryczności posiłku lub przekąski podczas następnego posiłku.

Ponadto, gdy czas posiłku jest nieregularny, może to wpływać na metabolizm energetyczny organizmu i wagę w dłuższym okresie czasu.

6. Zacznij planować zdrową dietę weselną.
Być może nie idziesz na ścisłą dietę ślubną, ale jeśli masz zamiar schudnąć, zacznij planować!

Utrata wagi nie następuje z dnia na dzień, a programy, które obiecują sukces w ciągu tygodnia lub dwóch, najprawdopodobniej nie będą trwałe.

Kiedy mówimy o odchudzaniu, ważne jest, aby było ono stopniowe i trwałe. Jeśli chudniesz szybciej niż zalecane 0,5 do 1 kg tygodniowo (w przypadku utraty tkanki tłuszczowej), jest prawdopodobne, że w większości przypadków tracisz na wadze wodę lub, co gorsza, masę mięśniową.

Mięśnie są ważne w utrzymaniu metabolizmu, więc nie chciałbyś tego stracić.

planować zdrową dietę weselną
Wyznacz sobie cele.

Ile wagi chcesz stracić przed ślubem?

W tempie od 0,5 do 1 kg utraty wagi tygodniowo, kiedy trzeba zacząć?

Daj sobie trochę czasu na buforowanie, gdy sytuacje cię przytłaczają, a ty nie masz takiej kontroli nad przyjmowaniem pokarmu i ćwiczeniami.

7. POWINNIENIŚCIE włączyć ćwiczenia fizyczne do swojej diety weselnej
Naprawdę nie ma innego sposobu, niż ćwiczenie.

Dla niektórych może to być rozczarowująca wiadomość, ale ćwiczenia faktycznie przynoszą rezultaty i są warte całego wysiłku.

Czy słyszałeś kiedyś pannę młodą, która ćwiczyła i udało jej się dopasować do sukni tak, jak chciała, powiedzieć "Człowieku... żałuję, że ćwiczę, by wyglądać tak w dniu mojego ślubu"?

rozpocząć kilka prostych ćwiczeń i zbudować
Nie będę wdawał się w szczegóły z ćwiczeniami, pozwolę to zrobić ekspertom od ćwiczeń. Ale krótka historia to: ćwiczenia cardio dla utraty tkanki tłuszczowej, ćwiczenia oporowe dla napięcia mięśni i rozciągające dla elastyczności.

Jeśli w tej chwili nie wykonujesz żadnych ćwiczeń, zawsze możesz się zaangażować w beztroskie 15 minut dziennie. Jest to prawdopodobnie czas, który trzeba przewijać w mediach społecznościowych, więc jestem pewien, że można znaleźć na to czas.

Nie muszą to być zajęcia takie jak pływanie czy wspinaczka skałkowa, która wymaga całego zestawu sprzętu i niepotrzebnego czasu transportu.

Zacznij od prostych rzeczy, takich jak śledzenie filmu treningowego na youtube lub aplikacji do ćwiczeń na telefonie! Nie ma ku temu powodu, bo wszystkie są za darmo.

8. POWINNAś mieć wystarczające spożycie białka, szczególnie ważne dla budowania masy mięśniowej, jeśli ćwiczysz
Aminokwasy z białek są budulcem mięśni. Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości białka w diecie, rozwój mięśni będzie trudny, bez względu na to, jak dużo ćwiczysz.

spożycie białka jest ważne dla masy mięśniowej
Nie ma potrzeby kupowania protein w proszku lub batonów.

Na stronie internetowej Health Promotion Board znajdziesz odpowiednią ilość białka z mięsa, ryb, kurczaka, nabiału, tofu i jajek, które potrzebujesz codziennie.

Jesteś wegetarianinem czy wegetarianinem? Po prostu sprawdź ten artykuł, aby upewnić się, że otrzymasz wszystkie potrzebne aminokwasy.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, napisałem również artykuł o tym, jak należy rozłożyć spożycie białka na cały dzień, aby zoptymalizować syntezę białek mięśniowych. Albo daj mi wiadomość i mogę Ci pomóc w zaspokojeniu Twoich potrzeb proteinowych (i innych odżywczych).

9. Zwiększenie wchłaniania włókien
Jednym ze sposobów na uniknięcie przejadania się jest pozostawanie pełnym.

Powodem, dla którego wiele diet weselnych zawodzi, jest to, że ograniczają one wielkość porcji, powodując, że łatwo jest być głodnym.

Włókno z żywności pomaga utrzymać Cię w pełni i wykazano, że zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych i raka.

Występują one w owocach, warzywach, owsiance, brązowym ryżu, ziarnach, orzechach i nasionach.

owoce, warzywa i pełnoziarniste owoce pomagają utrzymać cię w pełni
Kiedy jesteś pełny, pokusa przekąsek na wysokokalorycznej żywności jest ograniczona.

Spróbuj wybierać produkty bogate w błonnik pokarmowy we wszystkich swoich posiłkach.

Świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia jest mój ulubiony Owies Nocny Elvisa Presley'a. Jeśli nie jesteś śniadaniowcem, to mam cię tu na oku!

10. Zacznij monitorować dzienne spożycie kalorii
Za naszą wagą kryje się wiele skomplikowanych mechanizmów i to jak szybko przybieramy i tracimy na wadze w porównaniu z następną osobą.

Powiedziawszy to, jeśli masz nadwagę, najprostszym podejściem do utraty wagi jest zmniejszenie liczby kalorii, które spożywasz.

Najlepszym sposobem na to jest określenie najpierw zapotrzebowania na kalorie w ciągu jednego dnia. Istnieją aplikacje zdrowotne i fitness, takie jak My Fitness Pal, które mogą dać Ci przybliżony wskaźnik dziennego zapotrzebowania na kalorie dla utraty wagi.

Możesz spróbować sam, ale zrób to ostrożnie. Jeśli przekroczysz nadmiar kalorii, możesz być narażony na niedobór składników odżywczych, głód i zaburzenia metabolizmu. To może odbić się na Tobie w dłuższej perspektywie, powodując, że nie osiągniesz swoich celów wagowych zaledwie kilka tygodni przed ślubem, lub odzyskać wagę podczas miesiąca miodowego.

Diety weselne to nie wszystko i na pewno nie powinny być restrykcyjne ani powodować stresu.
Pod koniec dnia, co jest o wiele ważniejsze od Twojej wagi w dniu ślubu, to świętowanie miłości między Tobą a Twoim partnerem życiowym.

Planujesz małżeństwo tylko raz w życiu i powinieneś cieszyć się tym procesem. W takim stresującym okresie przy tym, nie pozwól, aby twój ciężar był kolejnym powodem do nieszczęścia lub paniki topnienia.

Jeśli jednak marzysz o dniu ślubu, by zejść do ołtarza - twoja biała suknia szybująca za tobą - w określonej sylwetce, jestem tu, by pomóc. Żadnej restrykcyjnej lub ograniczającej diety weselnej, obiecuję.

Jestem tu również dla Ciebie, jeśli czujesz się ospały i apatyczny, lub często choruje, i chcesz wiedzieć, czy Twoja dieta może być przyczyną.