Jeśli rozważasz dietę pudełkową, ale nie do końca wiesz na czym ona polega to w tym wpisie znajdziesz na ten temat ważne informacje. Dowiecie się czym jest taka dieta, jakie są jej rodzaje i jak wybrać odpowiednią jej kaloryczność.

Co to takiego dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest to produkt, który składa się z posiłków na cały dzień. Najczęściej to pięć posiłków, które powinno się spożywać w trzygodzinnych odstępach. Taka forma uniezależnia nas od gotowania i zakupów. Potrawy są dostarczone przez firmy w wygodnych pudełkach i z tego bierze się nazwa tej diety. Jedzenia nawet nie będzie trzeba przekładać na talerz. Pudełka są podpisane, by wiadomo było jaki posiłek w danym pudełku się znajduje. To co zawierać będzie dieta pudełkowa będzie zależeć od naszej indywidualnej decyzji. Niezależnie od konkretnego menu, które będzie się wybierać zawsze taka dieta musi być złożona ze zdrowych oraz starannie przygotowanych potraw, tworzona pod okiem dietetyków. Stosowanie diety tego typu ma zagwarantować szansę na utratę kilogramów. Jednak nie tylko takie założenia są wykorzystywane. Będziemy także mieli mniej chodzenia po sklepach, gotowania oraz zmywania – tak w skrócie taka dieta wygląda. Korzyści jest oczywiście więcej i warto dlatego pomyśleć o wykorzystywaniu takiej właśnie diety.

Wybór odpowiedniej kaloryczności

Jeśli ktoś chce wybrać dietę pudełkową to ważna będzie kontrola nad ilością przyjmowanych kalorii. Można powiedzieć, że głównym zamysłem jest przyjmowanie każdego takiej samej ilości kalorii, które będą dobrane konkretnie do osoby. W zależności od tego jaką dietę będzie się wybierać dostępne będą różne opcje jeśli chodzi o jej kaloryczność. Jeśli ktoś będzie chciał zredukować swoją wagę będzie mógł wybrać dietę w taki sposób, by zapewnić sobie skutecznie sytuacje, w której będzie można mówić o kalorycznym deficycie. Wtedy faktycznie utrata kilogramów stanie się możliwa. Cel jaki ma zagwarantować dieta będzie kluczowy jeśli chodzi o wybór konkretnego planu żywieniowego. W dostępnych ofertach firm cateringowych będziemy mogli znaleźć różne zestawienia, wśród których będzie dieta odchudzająca, dieta na masę mięśniową, dieta dla sportowców, dieta przygotowywana z myślą o osobach, które chcą prowadzić aktywny tryb życia, dieta wegetariańska. Dostępne są również takie propozycje jak diety eliminacyjne, które np. będą usuwać z posiłków takie składniki jak gluten czy laktoza. Skąd wiedzieć, która dieta i kaloryczność są najlepsze?

Wiele osób zastanawia się jaka dieta będzie dla nic właściwa. Z jednej strony trudność będzie dotyczyć wyboru rodzaju diety, z drugiej ważne będzie także wybranie odpowiedniej kaloryczności. O ile wybór rodzaju diety jeszcze nie jest taki trudny, o tyle wybranie odpowiedniej kaloryczności już nie będzie takie proste. Ma to istotne znaczenie, ponieważ od tego będzie zależeć czy dieta faktycznie będzie pozwalała na utratę zbędnych kilogramów. Dlatego odpowiednie jej przygotowanie będzie miało duże znaczenie, jeśli ktoś nie wie jaką kaloryczność wybrać może również w tym względzie spróbować skontaktować się z dietetykiem. Z jego pomocą będzie faktycznie określić zapotrzebowanie. Warto zwrócić uwagę na to jakie są możliwości jeśli chodzi o dietę pudełkową. Dość często to bardzo ciekawa propozycja, na którą faktycznie warto będzie zwrócić uwagę. Jej odpowiednie zestawienie będzie faktycznie miało duże znaczenie i warto na te kwestie zwrócić uwagę, by rzeczywiście otrzymać dietę, która będzie zdrowa, dopasowana do potrzeb. Za duża kaloryczność spowolni natomiast gubienie zbędnych kilogramów – o ile to jest Twoim celem.

I co tu począć?

Trzeba czytać jakieś skomplikowane poradniki i kombinować samemu? Nie! Dobry catering dietetyczny, jak sama nazwa wskazuje, musi mieć w swoich szeregach nie tylko znakomitych kucharzy, ale i doświadczonych dietetyków, prawda?

Na jak długo można zamówić dietę pudełkową?

Właściwie to nie ma tu ograniczeń. W Fit Bite Catering maksymalnym okresem jednego zamówienia jest aktualnie 48 dni (lub 40 dni, jeżeli odznaczysz soboty). I przy takim wyborze kolejne 5 dni kosztują tylko złotówkę (zarówno z sobotami, jak i bez nich), więc praktycznie są w gratisie! Koszt diety pudełkowej znacząco wtedy spada. Po zakończeniu tego czasu można zamówić kolejny cykl przy praktycznie dowolnej długości, aż do maksymalnego pułapu

.A co z weekendami?

Piątkowa dostawa obejmuje od razu dietę pudełkową na sobotę. Z całego tygodnia odpada więc jedynie niedziela.

Przy składaniu zamówienia dajemy Ci jednak wybór co do soboty – możesz ją zaznaczyć i otrzymywać dietę pudełkową w pierwszym dniu weekendu, jak i odznaczyć i w weekendy jeść coś innego niż potrawy wychodzące z naszej kuchni

.A w kwestii zdrowotnej – czy spożywanie non stop diety pudełkowej ma jakieś konsekwencje? Tak, ma… zyskasz pewność, że jesz świeżą i zdrową żywność z najlepszych źródeł! Dieta pudełkowa, jak zresztą każda dieta, musi być przecież zdrowa oraz wartościowa. Jest więc jak najbardziej przystosowana do zamówień na dłuższe okresy (czyli abonamentów).A wpadnięcie w rutynę? Nie grozi Ci, bo różnicujemy menu. Przy niezmiennej kaloryczności i głównych założeniach potrafimy serwować dania z kuchni całego świata. Dbamy o to, aby żaden nasz klient nie znudził się dietą pudełkową – nawet zamawiając ją na długie miesiące.

Jak widzisz, nie ma tu wyraźnych powodów, aby ograniczyć okres korzystania z diety pudełkowej. Bez obaw można zamawiać ją na dłuższy czas i zapomnieć o kupowaniu produktów spożywczych oraz spędzaniu długich godzin w kuchni.

Podsumowanie

Dieta pudełkowa to sposób na zdrowe odżywanie się przy minimalnym wkładzie sił i czasu. To wygodne rozwiązanie, do tego z pełną kontrolą nad liczbą spożywanych kalorii. Przestrzeganie zamawianej diety – czyli brak podjadania czegoś poza nią – zagwarantuje Ci szybkie efekty. Oczywiście przy odpowiedniej aktywności fizycznej, która powinna iść w parze z dietą.A same efekty przejścia na dietę pudełkową mogą być różne – zależnie od celu i wybranej opcji. Patrząc na liczne rodzaje diet pudełkowych, przynajmniej w naszej ofercie, bo nie wszystkie cateringi dietetyczne oferują aż tyle wariantów, zadecydujesz, czy chcesz szybko schudnąć, zbudować masę mięśniową czy wyeliminować coś ze swojego jadłospisu.