Na początku roku bardzo wiele osób ma czas przemyśleń i budowania planów. Pojawia się pomysł na to, by rozpocząć zmianę swojego życia zmieniając między innymi swoją dietę. Z czasem jednak często się je porzuca z wielu różnych powodów. Pojawia się pytanie czy wsparciem nie może być dieta pudełkowa. Dlaczego takie rozwiązanie będzie korzystne?

Kalorie

Początki z odchudzaniem na pewno nie będą łatwe. Ciężkie restrykcje, trzymanie się odpowiedniej ilości kalorii. To wszystko będzie kłopotliwe. Jeśli dodatkowo nie wszystkie posiłki będzie czas przygotowywać. W przypadku diety pudełkowej będzie można liczyć na pomoc jeśli chodzi o ułożenie diety i dopasowanie ilości spożywanych kalorii. Będzie to miało faktycznie istotne znaczenie a taka pomoc na pewno będzie cenna. Zdrowie z jedzenia Nie każdy będzie czuł się dobrym kucharzem i to nie powinno nikogo dziwić. Jednak również z tym można sobie poradzić. Catering dietetyczny to szansa na to, by posiłki były przygotowywane racjonalnie, przez osobę, która faktycznie będzie gwarantowała, że będą to posiłki przemyślane i dobrze zaplanowane. Zróżnicowanie To co bardzo często powoduje porzucenie diety to doprowadzenie do sytuacji, w której spożywane jedzenie staje się dla nas nudne. Jeśli  na diecie ciągle je się to samo, nie powinno być zaskoczenia, że pojawia się nuda. Można sobie jednak z nią poradzić właśnie wybierając catering dietetyczny, gdzie za przygotowywanie posiłków odpowiada firma i na pewno będą one dużo bardziej zróżnicowane. Dzięki temu na diecie nie będzie nudy. Czas Niewątpliwie obecnie czas to bardzo istotny element naszego życia, o którym koniecznie musimy pamiętać. Dlatego jeśli komuś brakuje czasu na gotowanie, szczególnie w dużych miastach to właśnie dieta pudełkowa będzie dla niego atrakcyjną propozycja. Nie musimy martwic się o gotowanie, ponieważ każdego dnia wszystko od A do Z mamy gotowe.

Oszczędności

Pewnie to zaskakujące, ale faktycznie dzięki takiej diecie jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Jeśli chcemy racjonalnie się odżywiać to samodzielne kupowanie wszystkich produktów będzie drogie i na pewno zajmujące. Gdy przygotowywany jest catering dietetyczny to posiłki przygotowywane są dla wielu osób jednocześnie i dzięki temu ostatecznie koszty będą niższe. Nie da się kupić np. jednej łyżki sosu sojowego, tylko trzeba kupić całą butelkę. Trudno więc za 10 złotych przygotować pełnowartościowy posiłek.

Oczywiście te wszystkie czynniki razem wzięte sprowadzają się do jednej istotnej kwestii a mianowicie do wygody jaką daje nam taka dieta. Jest to związane z czasem jaki możemy zaoszczędzić, jest tez mniej nerwów przy gotowaniu. Sytuacja, w której ktoś dostarcza smaczne jedzenie pod drzwi to spora wygoda.

Minusy

Nie ma idealnych rozwiązań, dlatego właśnie pojawiają się minusy cateringu dietetycznego. Większość firm przywozi jedzenie w jednorazowych pudelkach przez co generowane są duże ilości plastiku. Jeśli ktoś chce być eko można takie opakowania wybrać, ale to będzie się wiązało ze znalezieniem odpowiedniej firmy a jednocześnie pojawi się konieczność dodatkowej opłaty za te opakowania. W dużych miastach bardzo często dostawy w dzielnicach są robione zbiorczo, dlatego w takiej sytuacji powszechnie wykorzystuje się te rozwiązania, w których posiłki mogą docierać nawet w nocy. Dlatego warto ustalić, że ewentualnie, gdy będzie taka potrzeba posiłki zostaną zostawione pod drzwiami. Dzięki temu każdorazowo nie będzie trzeba wstawać, by odbierać posiłki od kuriera, w praktyce taka opcja świetnie się sprawdza.