Dieta antycellulitowa charakteryzuje się tym, że jest zdrowa i lekka. Aby wygrać z cellulitem dietę warto stosować zawsze jako odpowiedni sposób na życie. Jaka więc będzie dieta na cellulit?

Cellulit nazywany popularnie skórką pomarańczową to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa na udach, pośladkach, ramionach. Gdy się pojawi trudno będzie się jej pozbyć. Można próbować z nią walczyć z pomocą diety, która będzie pobudzać przemianę materii i gwarantuje oczyszczenie ciała z toksyn oraz usuwa nadmiar substancji trujących. Dieta to sposób na życie i nie stosuje się jej krótki czas. Jeśli zbyt często ulega się pokusie, by sięgać po niezdrowe przekąski ciało wygładzone znów będzie się marszczyć.

Jeśli ktoś nie chce mieć cellulitu powinien z diety usunąć potrawy tłuste oraz ostro przyprawione, ponieważ będą one powodować gromadzenie się wody. Zmniejszamy spożywanie soli, która powoduje obrzęki a stosujemy mieszanki ziołowe. Ograniczamy słodycze i jedzenie przetworzone, ponieważ to prawdziwa kopalnia substancji szkodliwych, które będą odkładać się w komórkach tłuszczowych. Nie będziemy spożywać kawy, ewentualnie jedną dziennie. Nie palimy papierosów. Używki powodują, że w organizmie gromadzą się szkodliwe substancje, które trafiają do komórek tłuszczowych. Palenie powoduje również osłabienie naczyń krwionośnych więc łatwiej o zastoje i obrzęki. Jemy mało ale często najlepiej 4-5 razy dziennie. Wyznaczamy stale godziny, o których jemy posiłki. Trzeba sięgać po produkty lekkostrawne jak ryby, białe mięso, chude sery, ryż. Te produkty powodują przyspieszenie tempa przemiany materii. Zadbać należy o spożywanie produktów, które będą miały odpowiednio wysoką wartość odżywczą. Dzięki temu będziemy mogli doprowadzić do tego, że w organizmie zaczną się uruchamiać procesy przemiany materii równolegle. Dzieki temu organizm zacznie funkcjonować na wyższym poziomie. Codziennie trzeba spożywać odpowiednią ilość wody niegazowanej z niską zawartością sodu. Jest to ważne, by z organizmu dało się wypłukać jak najwięcej toksyn. Jemy dużo owoców i warzyw, ponieważ mają łatwo przyswajalne witaminy oraz mikroelementy. Dbamy o bogate źródło potasu, ziemniaki, sałatę, pomidory, które mają działanie przeciwobrzękowe. To co będzie istotne to między innymi dodatkowo wprowadzenie do swojej diety również dużej ilości selera, pietruszki, sezonowo arbuzów, truskawek czy czereśni. To składniki, które maja działanie moczopędne i dlatego faktycznie będą się bardzo dobrze sprawdzać.

Jeśli chodzi o witaminy to warto będzie wprowadzić do swojej diety produkty bogate w witaminę B między innymi mogą być to kiełki zbóż, drożdże, jajka. Oczywiście trzeba pamiętać o spożywaniu dużej ilości zielonej herbaty, która będzie skutecznie wpływać na przyspieszenie przemiany materii. W diecie ważne będzie wprowadzenie takich składników, które bogate sa między innymi w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9. To takie substancje, które będą cenne ponieważ dzięki nim nastepuje poprawa jeśli chodzi o metabolizm tkanek, które sa zaatakowane przez cellulit. Można oczekiwać, że skutecznie uda się również przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej co może powodować, że uda się zapobiegać odkładaniu się tłuszczu. Warto zjadać często ryby, orzechy, oleje roślinne i oliwę oraz miękkie margaryny. Te składniki będą dodatkowo uzupełniać dietę o dobre tłuszcze i to również będzie taka propozycja, która w przypadku walki z cellulitem powinna się dobrze sprawdzać i warto będzie po nią sięgnąć dla swojego zdrowia.