Jeśli masz tendencję do przejadania się podczas posiłków, oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Silne napady głodu mogą czasami powodować przejadanie się. Dlatego jedz często małe posiłki w ciągu dnia, aby utrzymać to pod kontrolą.

Następnie jedz powoli. Czy wiesz, że Twój mózg potrzebuje około 20 minut, aby stwierdzić, że Twój żołądek jest pełny? Jeśli jesz szybko, możesz kontynuować jedzenie nawet wtedy, gdy jesteś już najedzony. Jeśli jednak jesz powoli, będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby zdać sobie sprawę, że jesteś pełny. Jeśli w porze posiłku jesteś bardzo głodny, wypij szklankę wody. Ugasi to głód i pozwoli Ci zjeść dokładnie tyle, ile potrzebujesz.
Ponadto, jeśli czujesz się głodny z kolei jest całkiem prawdopodobne, że jesteś spragniony. Wiele razy mamy tendencję do mylenia pragnienia z głodem, co prowadzi do przejadania się.
Jedz na mniejszym talerzu. Po prostu odłóż te wielkie talerze, które odziedziczyłaś po mamie. Eksperci twierdzą, że jedzenie na mniejszym talerzu może oszukać twój umysł, aby jeść mniej. Nie jedz podczas oglądania telewizji, przeglądania stron internetowych, pracy lub czytania. Istnieją większe szanse na przejadanie się, jeśli nie zwracasz uwagi na swoje jedzenie. Skup się więc na jedzeniu, aby zapobiec przejadaniu się! Wybieraj pełnowartościowe produkty: Całe pokarmy są gęste od składników odżywczych, a także pakują w błonnik, który może pomóc nasycić głód. Dobrze jest też wybierać pokarmy bogate w białko, ponieważ jego trawienie trwa dłużej, dzięki czemu dłużej czujesz się najedzona.
Tagi: pić szklankę wody jeść powoli jeść często jeść małe posiłki jeść małe posiłki