W Polsce tak naprawdę słyszy o nim od niedawna. Jeszcze jakiś czas temu korzystały z niego wyłącznie znane osoby, gwiazdy sportu. Catering dietetyczny, bo o nim chcemy powiedzieć nie jest jednak wyłącznie usługa dla takich osób. Od jakiegoś czasu rośnie zainteresowanie ta propozycja i coraz więcej osób na taki catering się decyduje. Jednocześnie nie ma tutaj znaczenia status medialny czy dochody albo upodobania kulinarne. Jest to tak naprawdę taki sposób, który pozwala na prowadzenie zdrowie i zbilansowanej diety, która będzie wpływać korzystnie na pracę całego organizmu.

Czym dokładnie jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to tak naprawdę dieta pudełkowa i ta nazwa nie jest przypadkowa. Każdy posiłek jest bowiem dostarczany do klienta w pudełku. Nie można jednak tego traktować tak jak jedzenia typu fast food, a także jako typowych dań na wynos. Idea w ramach takiego cateringu zakłada dostarczane klientom jedzenia zdrowego, diety odpowiednio zbilansowanej. Nie można także zapominać, że również kompozycja potraw nie jest przypadkowa w takiej właśnie diecie. Nad doborem czuwa dietetyk, który odpowiada za to, by wszystkie diety miały odpowiednie składniki odżywcze raz odpowiednią kaloryczność. Decydując się na catering dietetyczny będzie się każdego dnia od kuriera otrzymywać zamówiony posiłek. Posiłki docierają w określonych godzinach na wskazany adres. Można się zdecydować również na taką opcje, w której posiłki będą dostarczone pod drzwi i tam zostawione. To bardzo wygodne w momencie, gdy chcemy je mieć rano, ale jednocześnie nie chcemy biec z łóżka do kuriera.

Dieta pudełkowa – dla kogo jest stworzona?

Taka dieta stworzona jest z myślą o tych osobach, które chcą dbać o swoje zdrowie i planują się racjonalnie odżywiać. Program w ramach takiej diety jest indywidualnie dopierany i dlatego tym samym każdy może wybrać to co będzie dla niego odpowiednie. Dzięki temu, że jest opcja konsultacji z dietetykiem to tak naprawdę jest szansa faktycznie racjonalnie wybierać. W ramach przygotowywanych ofert pojawia się także taka opcja jak dieta sportowa, która będzie dla osob aktywnych fizycznie. Dzięki niej można wzmocnić organizm i regenerować się, nabierać siły na kolejne treningi. Jest dostępna także dieta wegetariańska, która będzie świetną opcją dla tych, którzy w jadłospisie nie mają mięsa. Z tych ofert korzystać mogą osoby, które z jakichś względów potrzebują diety eliminacyjnej i np. chcą mieć posiłki pozbawione laktozy czy glutenu. Takie opcje w ramach cateringu dietetycznego również się pojawiają. Można również zdecydować się na standardową dietę, która będzie dobrym wyborem dla wszystkich, którzy planują sposób żywienia zmienić,  ale nie chcą zmieniać składu swojej diety. Jednak mogą przygotowywać ja zdrowie. Wtedy właśnie zwykła dieta pudełkowa bez eliminacji będzie właściwa. Jednocześnie warto także pamiętać o tym, by wybrać diete, która będzie kalorycznie dopasowana do osoby, która chce rozpocząć zmianę swojego odżywienia. Można wybrać taką dietę, która dostarczy odpowiednią dawkę energii, a jednocześnie zmniejszona będzie tkanka tłuszczowa. Stosowanie diety zbilansowanej to szansa na wsparcie odchudzania a jednocześnie nie ma problemów z efektem jojo. Dzięki temu, że dostępne diet pudełkowe są zróżnicowane każdy faktycznie ma okazję szukać dla siebie takich propozycji, które będą do jego oczekiwań najbardziej pasować. Warto z ofertą firm proponujących takie diety się zapoznać, by wybrać spośród nich coś właściwego dla siebie.