Senior Sensitive

Senior Sensitive - karma dla starszych psów. Proces starzenie się u psów rozpoczyna się około siódmego roku życia. Wówczas w organizmie zwierzęcia zachodzą nieodwracalne zmiany, które odgrywają znaczącą rolę w jego dalszym funkcjonowaniu. Kiedy pies zaczyna słabiej reagować na komendy oraz kiedy staje się leniwy i ospały, a także kiedy niechętnie podrywa się do zabawy jest to dla właściciele sygnał, że jego pupil zaczyna przechodzić w trudny proces zmian organizmu. Właściciele "czworonogów" powinni przygotować się w taki sposób, aby proces starzenia się psów nie był męczący i bolesny. Pierwszym i najważniejszym krokiem w celu ułatwienia im tego procesu jest zmiana karmy.

Stary pies ma znacznie inne wymagania pokarmowe. Karmy, które przeznaczone są dla psów aktywnych zdecydowanie powinny być wykluczone z diety starszych psów, gdyż może to spowodować odkładanie się tłuszczów i powstawaniu nadwagi, co często przyczynia się do chorób serca. Karma Senior Sensitive jest przeznaczona dla psów, które potrzebują odpowiedniej diety względem swojego wieku. Przygotowana jest z najwyższej jakości starannie dobranych i przygotowanych surowców. Stosowanie tej karmy pomaga wzmocnić odporność osłabionych psów, jak również wspiera powstawanie chrząstek w stawach i zapobiega problemom związanym ze stawami.

Karma Belcando Senior Sensitiv jest bogata w bardzo łatwo przyswajalny drób. Dodatkowo uzupełniona w cenną mąkę z pestek winogron, jak również ziemniaki. Mąka z pestek winogron pozytywnie wpływa na ochronę komórkową oraz przyspiesza metabolizm. Karma Belcando Senior Sensitiv jest jedną z najczęściej polecanych karm dla psów starszych i wrażliwych. Ważne jest także, aby w procesie starzenia się zadbać o spokój i odpoczynek "czworonogów".

Powiązane wpisy