Poznaj zwierzęta, które pokocha singiel

zwierzę dla singla

Coraz częściej słyszymy o tym, że samotność nie jest dziś wyrokiem. Można nie mieć stałego partnera tak w wyniku splotu okoliczności, jak i ze względu na własne wybory. Nie oznacza to jednak wcale, że cały czas należy spędzać jedynie w swoim własnym towarzystwie.

Osobom samotnym z pomocą przychodzą zwierzęta i nie sposób nie zgodzić się z tym, że są one wyjątkowym wsparciem. Niestety, wybór idealnego czworonożnego przyjaciela często okazuje się znacznie trudniejszy niż początkowo mogłoby się to nam wydawać, warto więc zadać sobie pytanie o to, które sprawdzi się najlepiej i dokonać ostatecznego wyboru w sposób świadomy tak, aby potem go nie żałować. 

Dom dla pana i psa

Niemal zawsze, gdy mówimy o zwierzęciu domowym dla osoby samotnej, wierny i oddany pies jest pierwszym skojarzeniem. Rzeczywiście, jest to dobra opcja, musimy jednak pamiętać o tym, że pies to żywa istota, a tym samym, jeśli chcemy sprawować nad nim opiekę, musimy mieć na to czas.

Jeśli więc zdajemy sobie sprawę z tego, że późno kończymy pracę i trudno jest nam pogodzić codzienne obowiązki z tymi, jakie wykonujemy zawodowo, możemy założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że posiadanie psa wcale nie będzie aż tak dobrym pomysłem. Pies będzie za nami nieustannie tęsknił, a my będziemy walczyli z wyrzutami sumienia świadomi tego, że nie dbamy o niego tak, jak powinniśmy. Wybierając psa zainteresujmy się też preferencjami charakterystycznymi dla poszczególnych ras. Jest to szczególnie ważne, gdy marzy się nam dość duży pies, a jednocześnie nie dysponujemy wcale imponującej wielkości mieszkaniem.

Kot – niezależny domator

Jeśli pracujemy na tyle intensywnie, że pies nie wchodzi w grę, powinniśmy zastanowić się nad korzyściami, jakie pociąga za sobą adopcja kota. I on jest zwierzęciem znakomicie sprawdzającym się jako wierny kompan, a jednocześnie możemy mieć pewność, że mruczek nie będzie aż tak wymagający, jak pies. Koty lubią niezależność i są zadowolone, gdy zostawia im się wolną przestrzeń, trudno więc o lepsze zwierzęta dla osób zapracowanych. Dom pełen gryzoni Marzenie o kocie może nie doczekać się realizacji już choćby wówczas, gdy zaliczamy się do osób uczulonych na ślinę tego zwierzęcia. Nawet w takim przypadku nie powinniśmy się jednak załamywać, nasza sytuacja nadal nie jest bowiem beznadziejna. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, abyśmy zainteresowali się gryzoniami, które nie są wymagające dla opiekuna, a jednocześnie okazują się wdzięcznymi obiektami obserwacji. Możemy poświęcić im dokładnie tyle czasu, ile mamy go wolnego pamiętając o tym, że klatka powinna być sprzątana przynajmniej raz w tygodniu.

Powiązane wpisy