Marka Bewi Dog

Bewi dog to marka niemieckiej firmy zajmującej się produkcją profesjonalnej karmy dla zwierząt. Linia, czy marka Bewi Dog, to linia profesjonalnych karm dla psów.

Początki

Początki firmy Bewi produkującej różne karmy zwierzęce przypadają na rok 1963, kiedy to Niemiec Bernhard Wigger, założył rodzinną firmę, która miała zajmować się żywieniem zwierząt domowych i gospodarskich. Tak też się stało. Firma rozpoczęła działalność i zaczęła interesować się żywieniem zwierząt pomagając tym samym hodowcom w prawidłowym karmieniu ich podopiecznych.

Dziś, firmę prowadzi już drugie pokolenie tej rodziny, a zasięg oddziaływań wyszedł daleko poza lokalnych hodowców. Obecnie firma ma zasięg międzynarodowy i dostarcza swoje produkty na wiele rynków europejskich.

Serce dla zwierząt

W Bewi Dog mogą pracować tylko prawdziwi pasjonaci i miłośnicy psów. Tylko wielka miłość do tych czworonogów pozwala na tworzenie karmy, która zaspokaja ich wszystkie potrzeby, która jest dla nich odpowiednia i w pełni odżywcza. Tylko dobrze odżywiony pies może być w pełni zdrowy, dobrze się czuć i być w formie i pełnej kondycji. W przeciwnym razie, braki w dostarczaniu substancji odżywczych mogą spowodować poważne zaburzenia zdrowotne u zwierzaka. Dlatego właśnie tak ważne jest jego odpowiednie karmienie, a prawdziwie dobra i starannie przygotowana karma może być tylko efektem ogromnej miłości do psów.

Co ważne, marka Bewi Dog nieustannie doskonali swoje produkty. Nie spoczywa na laurach zajmując się jedynie dystrybucją opracowanych karm. Każdego dnia, weterynarze i specjaliści od żywienia pracują nad składnikami odżywczymi dla zwierząt, tak by stworzyć jak najlepsze receptury i jak najdoskonalsze produkty, które w pełni zaspokoją potrzeby zwierząt, uzależniając je oczywiście od rodzaju i rasy psa.

Nieustanne badania

Jednocześnie, specjaliści i naukowcy pracują nad tym, jak najskuteczniej i najwydajniej pozyskiwać wszystkie wartościowe składniki typu drób, ryby, ryż, tłuszcze, minerały, które można potem włączać do składu pokarmu dla psów. Wszystkie składniki oczywiście poddawane są bardzo szczegółowej kontroli, łącznie z kontrolą dostawców i producentów.

Tak sprawdzone i przetestowane składniki mieszane są w karmy dostosowane do rodzaju psa. Znaczenie ma tu więc i zestaw tych składników i ich proporcje, bo każdy pies to zupełnie inne zapotrzebowanie i inne oczekiwania zdrowotne.

Dalej, po stworzeniu idealnego zestawu, składniki są gotowane na parze. Takie przygotowanie pozwala na zachowanie wszystkich cennych elementów, na zachowanie ich wartości odżywczych i mineralnych. Jednocześnie, taki sposób obróbki, pozwala na zachowanie również doskonałego i świeżego aromatu podawanych psu potraw.

Kontrola jakości

W dalszej kolejności karmy zostają poddane bardzo rygorystycznym testom i badaniom. Wszystko po to by sprawdzić, czy żadna z nich nie będzie z jakiegoś powodu szkodliwa dla psa, czy żadna mu nie zaszkodzi. Testy są bardzo liczne i bardzo skrupulatne. Oczywiście, poza testami, które są obowiązkowe firma prowadzi również własne badania.

Karmy, które przygotowuje marka Bewi Dog przygotowywane są z mięsa, które dopuszczone jest również do spożycia dla ludzi. Karmy wspierane są również różnorodnymi suplementami, których działanie ma na celu podniesienie psiej kondycji, poprawienie psiego zdrowia i utrzymanie go w pełnej sprawności. Jednocześnie, wszystkie stosowane w karmach suplementy są jednak pochodzenia naturalnego, żeby oszczędzić psu sztucznych składników w pożywieniu. Celem firmy jest zdrowe i pełnowartościowe odżywianie psów, więc nie możliwe jest stosowanie w karmach sztucznych suplementów.

Powiązane wpisy