Karma dla dorosłych psów wszystkich ras z nadawagą Bento Kronen Nutritional Balance All Breeds Light

Problem z nadwagą występującą u psów jest coraz bardziej powszechny. Główną przyczyną tego zjawiska jest między innymi nieprawidłowo skomponowana dieta, jak i również zbyt mała ilość ruchu. Wynikiem tego stanu mogą być także przebyte choroby lub różne zabiegi lekarskie. Otyłość stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia psów, ponieważ może przyczynić się do występowania wielu chorób. Oczywiście wielkość zagrożenia w dużej mierze wynika ze stopnia otyłości, lecz zależna jest także od rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Otyłość u psów może prowadzić do różnych zaburzeń zdrowotnych jak na przykład: poważnych problemów ze stawami, układem krążenia, czy cukrzycą. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie naszego pupila musimy odpowiednio reagować na zbyt duży przyrost masy ciała. Najlepszą metodą zapobiegawczą otyłości lub pomocą w odchudzaniu "czworonoga " jest specjalnie opracowana i skonstruowana dieta. Lekarz weterynarii może pomóc dobrać odpowiednią dawkę pokarmu i stworzyć optymalny dla zwierzaka wykres spadku masy ciała, ale to właściciel psa jest zobowiązany do przypilnowanie zawartości składników odżywczych w pożywieniu swojego psa.

Właściciele psów, którzy decydują się na wybór karmy Bento Kronen Nutritional Balance All Breeds Light dokonują świetnego wyboru, gdyż jest to karma przeznaczona właśnie dla psów borykających się z otyłością. Karma została opracowana na bazie delikatnego mięsa z kurczaka, a także warzyw. Zawiera mnóstwo wartości odżywczych, a specjalnie udoskonalona formuła "light" pozwala utrzymać lekką i szczupłą sylwetkę ciała. Pozytywnie wpływa na układ pokarmowy oraz ułatwia trawienie. Karmę Nutritional Balance All Breeds Light warto wprowadzić do diety pupila, jeśli chcemy aby był szczęśliwy i zdrowy.

Powiązane wpisy