Bento Kronen Cat Premium Light

Kot kojarzy nam się głównie z "łowcą". Wiele osób posługuje się sprytem kota aby pozbyć się ze swoich domów lub gospodarstw szkodników jakimi są myszy czy też nawet szczury. Często zapominają jednak o tym, że kot potrzebuje wspólnej zabawy, zainteresowania a przede wszystkim bogatej w składniki odżywcze diety, która jest niezwykle potrzebna w prawidłowym funkcjonowaniu. Najważniejszymi zasadami w diecie kotów jest wyzbycie się produktów, które mogą przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Zatem właściciel dobierając karmę względem potrzeb swojego kota, koniecznie musi zwrócić uwagę na ilość konserwantów i sztucznych barwników. Najlepiej po prostu znaleźć, taką karmę, która w swoimi składzie nie będzie ich zawierała.

Należy również "kłaść duży nacisk" na wysoki procent mięsa w karmie, im większa zawartość mięsa tym dostarczenie wartości odżywczych w diecie kota jest większe. Najważniejszą rzeczą jest zapewnienie kotu zdrowego pożywienia wzbogaconego w białko, witaminy, tłuszcze oraz minerały. Białko odgrywa ważną rolę jeżeli chodzi o utrzymanie dobrej kondycji ciała, jak i również wzmocnienie odporności. Kot znacznie bardziej niż pies potrzebuje białka, dlatego używanie przez właścicieli karmy Bento Kronen Cat Premium Light jest jednym z najlepszych rozwiązań. Karma jest oparta na kompletnie zbilansowanej diecie z przeznaczeniem dla kotów starszych ze zmniejszoną aktywnością fizyczną.

Premium Ligt zawiera mięso z kuracząt i lekkostrawne zboża. Bento Kronen Cat Premium Ligt zawiera znacznie mniej kalorii niż inne karmy, dlatego kot czuje się lekko i zdrowo. Karma zawiera L-karnitynę czyli substancję, która stymuluje spalanie tłuszczów oraz wspomaga pracę serca u zwierząt.

Powiązane wpisy